A közel egy éven keresztül zajló program fontos állomása, lezáró szakasza a beérkezett pályaművek értékelése és díjazása. A pályázók egy ünnepélyes gála keretében személyesen átélt közösségi élményüket osztják meg egymással film, fotó, rajz vagy írásos formában. Az eseményt övező híradások, közösségi média megjelenések egyben követendő példát, jó gyakorlatot mutatnak a fiataloknak.
A pályaművek értékelési szempontjai a formai (pl. ki- és bemeneti kérdőívek kitöltése) megfelelésen túl:
- mennyire kreatív, ötletes maga a program, mennyire élményszerű, interaktív mind a diákok, mind a fogyatékossággal élő résztvevő(k) számára;
- milyen a programterv és a megvalósítás összhangja;
- mennyire valósul meg a program akadálymentessége;
- mennyire valósul meg a pályaműben az infokommunikációs akadálymentesség;
- a dokumentáció módja: mennyire adja vissza a programon történteket és a hangulatot;
- mi a program üzenete, és mennyire tudja a csoport megosztani magát az eseményt, vagy annak hírét a közvetlen környezetével (iskolával, lakókörnyezettel, családdal), azaz a program mennyire mutat túl önmagán;
- mennyire tudja megmutatni a program eredményeit a közvetlen környezetén túl, pl. a helyi média segítségét igénybe véve.
A legjobb 12 pályaművet szakmai zsűri választja ki, a díjakat egy nagyszabású, zenés szórakoztató műsorral egybekötött díjátadón adjuk át.
Az Adj Egy Ötöst! programban a megvalósítók motivációját a pályázati alapon elnyerhető díjazással kívánjuk ösztönözni. A zsűri által legjobbnak ítélt 12 pályaművet egyenként 400.000 Ft-tal, a felkészítő tanárok munkáját pedig 50.000 Ft értékű könyvvásárlási ajándékutalvánnyal jutalmazzuk.